Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pandorian2 - Rehber Kılavuz
#1
Information 
pbL58m.png

Merhaba değerli oyuncularımız öncelikle Pandorian 2: Reborn 'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu içeriğimizde sizlere oyunda sağlıklı bir gelişim süreci için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. Oyuncularımız oyuna belli bir pazar parası, seviye, moğol parası, saygınlık puanı ve onur puanı ile başlamaktadır. Şimdi bu etkenleri ve diğer yapılması gerekenleri inceleyelim.

OvPron.png

Oyuncunun başlangıçta yapması gereken ilk adımlardan bir tanesi Pekin Şehir Merkezine giderek oyunun verdiği Çürük Ruh ile Kutsal Suğorun itemini almaktır. Pekin Şehir Merkezine kısayoldan Başkent ışınlamanın en altında yer alan kare kare seçenekten Sha Şehrine oradaki ışınlamacıdan ise Pekini seçerek gidilebilmektedir. Silah Ustası NPClerinden size uygun sınıfın itemini alabilirsiniz.

oX1dNQ.png

Diğer yapılması gereken temel işlem ise diğer itemlerimizi Saygınlık Dükkanı ve Ejder Gözü Dükkanından temin etmektir. Eğer saygınlık ve göz konusunda eksiklik yaşarsanız saygınlığı antik kalıntılardan ejder gözünü ise hazine mağarasından veya J basarak mağazadan elde edebilirsiniz.

5aBNEl.png

Temel 8 itemimizi elde ettik. Bunlar sırası ile: birincil silah, ikincil silah, miğfer, zırh, kemer, kolye, eldiven ve çizme. Şimdi ise oyunun bize verdiği Onur Puanı ile rozetimizi alacağız. Onur Dükkanı NPCsine giderek Badge Store basıyoruz ve puanımızın yettiği en yüksek rozeti alıyoruz.

9aOYlO.png

Bu noktada temel itemlerimizi bitirdik. Şimdi akıllara gelen ilk soru ise elimde bulunan PP'yi en mantıklı şekilde itemlerime nasıl kullanmam gerektiği. Bir MMORPG mantığında yatan ilk şey itemlere + basmaktır bu sebeple elbette bizlerinde ilk başlangıcı bu şekilde olucaktır. Pandorian yönetimi olarak bizler oyuncularımıza +8 seviyeye kadar normal kristal ile basmalarını +9 ve +10 için sadece PP kullanılarak elde edilen elmas ve demirlerden almalarını öneriyoruz.

+8 seviyeye kadar gerekli olan kristalleri nereden temin edebilirim? 
• Genel Tüccarın [Malzeme Tüccarı olarakta geçebilmektedir] General Store seçeneğinden ilgili kristalleri MP (moğol parası) ile alabilirsiniz.

+8'e başarıyla geçirdim peki +9 ve +10 için gerekenleri nasıl elde edeceğim?

Pekin Şehir Merkezinde yer alan [Elmas Edinme] Shangguan Shi adlı NPCden gerekli elmas ve demiri elde edebilirsiniz.

DYaOgz.png

Elmas ve demirin farkı nedir? Bunları temin ederken ne gibi itemlere sahip olmalıyım?


Elmas bir itemi 9. seviyeye kadar yükseltmek adına kullanılır demir ise +9'dan +10'a yükseltmekte kullanılır. Elbette her elmasın ve demirin kendine özgü bir elde ediliş ücreti vardır. Gelin bunları inceleyelim;

Oceanic Diamond yani Okyanus Elması birincil silah, ikincil silah ve rozette kullanılan bir elmastır. Bu elması elde etmek için elinizde 2 işlenmemiş elmas ve 2000 lonca desteğiniz olmalıdır.

* İşlenmemiş elması nereden temin edebilirim? - J yani mağazaya girerek Ekipman kısmına gelin oradan tanesini 20g pp'ye alabilirsiniz.

* Lonca desteğini nereden temin edebilirim? - Lonca desteği; loncadaki günlük görevlerin yapılması, lonca desteği paketi basılması ile elde edilmektedir. Lonca desteği paketi arka bahçe ve cadiz limanı haritalarındaki günlük görevlerden temin edilmektedir.

Blood Diamond yani Algı Elması kolye ve yüzüklerde kullanılan bir elmastır. Bu elması elde etmek için elinizde 1 işlenmemiş elmas ve 6000 onur puanı olmalıdır.

* Onur puanını nereden temin edebilirim? - Onur puanı; wushu bebeği keserek, haftalık ve günlük onur paketi açılarak elde edilebilir. Wushu bebeğini yan çar açarak J basıp Günlük alanındaki OO Malz. seçeneğinden elde edebilirsiniz. Haftalık onur paketini prestij dükkanından günlük paketleri ise arka bahçe ve cadiz limanı haritalarındaki günlük görevlerden alabilirsiniz.

Halo Diamond yani Hale Elması miğfer, zırh, pelerin ve kemerde kullanılan bir elmastır. Bu elması elde etmek için elinizde 4 işlenmemiş elmas ve 15.000 prestij puanı olmalıdır.

* Prestij puanını nereden temin edebilirim? Prestij puanını elde etmek için seviye 20'ye kadar bir hesap kasmalısınız. Bu hesabı öğrenci olarak almalı öğrenci aldıktan sonrada hesaba oyunun verdiği seviye paketini basmalısınız.

Dazzling Diamond yani Parlak Elmas eldiven, çizme ve bilekliklerde kullanılan bir elmastır. Bu elması elde etmek için elinizde 2 işlenmemiş elmas ve 200 Moğol Sikkesi olmalıdır.

* Moğol sikkesini nereden temin edebilirim? Moğol sikkesi Hazine Mağarasına girip elde edilmektedir. Hazine Mağarasında Moğol Sikkesi yani MS elde edebilmeniz için Kraliyet Hükmü basmış olmanız gerekmektedir. Kraliyet Hükmünü J yani mağazadan temin edebilirsiniz.

Elmasları elde ettik demirlerde ise mevcut demiri almak için elinizde o demirin elması yani örneğin okyanus demirini almak istiyorsanız elinizde okyanus elması olmalıdır. Bunun dışında birde sizden Alacakaranlık İncisi istemektedir. İnciyi J yani mağazadan temin edebilirsiniz.

Evet bu şekilde itemlerimizin + özelliğini halletmiş olduk. Şimdi ise diğer güç faktörlerine başlayalım. İteme damga basmak. İtemlerimize damga basmak için elimizde Ruhlar Damgası olmalıdır. Bu damgayı mağazadan veya BOSS keserek elde ediyoruz. Damgayı elde ettikten sonra Damgalama NPCsinin Soul Inscription seçeneğinden ruhlar damgasını uygulayabilirsiniz.

P1gG48.png

İtemimize + bastık, damga uyguladık sıra bölme açma ve taş eklemeye geldi. Bu işlemlerin hepsi Cevher Montajı Ustası NPCsinden yapılır. Bu NPCye geldiğinizde; Socketing bölme açmanıza, Embedding taş eklemenize, Gem Dismounting cevheri sökmenize, Gem Upgrade cevherinizi daha üst bir cevhere yükseltmenize yaramaktadır.

ADpG0z.png

* Taşları nereden elde edebilirim? Taşlar iki şekilde elde edilmektedir. +62 hali ile Cevher NPCsinin Gem Materials Bazaar seçeneğinden elde edebilirsiniz. Ben PP'mi yani pazar paramı daha az kullanarak taşları elde etmek istiyorum derseniz Hint Cevher Üreticiliği mesleğini kasarak taş üretimi yapabilirsiniz.

* Matkapları nereden elde edebilirim? Matkaplar iki şekilde elde edilmektedir. Cevher NPCsinin kare kare yazılı olan seçeneğinden elde edebilirsiniz. Ben PP'mi daha az kullanarak matkapları elde etmek istiyorum derseniz bazı matkapların üretimini mesleklerle yapabilirsiniz.

* Belli başlı matkaplar var diğer matkapları nasıl elde edebilirim? Evet her matkap cevher npcsinde bulunmamaktadır bu sebeple bulunmayan 4. delik matkapları mesleklerle üretilmektedir. 5 ve 6. delikler J yani mağazadan PP ile alınmaktadır. 7. delikler ise J yani mağazadan HP ile alınmaktadır.

* Taşlarımı maksimum PP ile +72 yapabildim daha nasıl yükseltebilirim? Taşlarınızı +102 seviyesine yükseltmek için Uzman Cevher Dönüştürme Parçasına ihtiyacınız vardır. Bu parçayı hint cevher mesleğinin 9. seviyesinden günde 1 tane üretebilir veya HP ile oyunculardan temin edebilirsiniz. +135 için gerekli olan parçayı J yani mağazadan HP ile alabilirsiniz.

Ekipmanlarımıza + bastık, damga yaptık, bölme açtık ve taşlarımızı ekledik. Sıra mor kaplama yani civa basmaya geldi. Civa basmak bir ekipmanın fazladan küçük bir güçlendirme alma işlemidir. Bu işlemi Kaplama Ustası NPCsinin Plating (Purple) seçeneğinden ilgili civayı basarak elde ederiz. Civayı J yani mağazadan veya BOSSlardan elde edebilirsiniz. Eğer civayı bastığınızda gelen mor özellik size uymuyor ise aynı npcnin Smelt (Purple) seçeneğinden Gülağacı Kömürü ile mor özelliği değiştirebilirsiniz. Kömürü mağazadan veya BOSSlardan elde edebilirsiniz.

P1gGkv.png

Civa basma işlemi ile ana işlemlerimizi tamamlamış olduk. Bu işlemlerin dışında domino, zodyak, ukiyo, cevher oyma - kesme gibi işlemlerde mevcuttur. Oyunda belli bir seviyeye yükseldikten sonra bu işlemleride yapmanız güçlenmeniz açısından önemlidir.

* Yüzükler, bileklikler ve pelerini nasıl temin edeceğim? Elbette yüzük, bileklik ve pelerin olmadan tam anlamı ile bir güce erişemezsiniz. Fakat biz yönetim olarak J de yer alan ve alımının PP ile olduğu efsanevi, melek yüzük ve bilekliklerini almanızı önermiyoruz. Peki nasıl idare edeceğim veya hangilerini almam gerekir derseniz 90 seviyenin altı için BOSSlardan Kutsal Yüzük düşürmenizi bileklikler açısından ise Kraliyet Mitrili eriterek bileklik elde etmenizi öneriyoruz. +90 seviyesinde ise mitril ile şeytani bileklikleri almayı bosslar ile yüzük düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Yüzükleri HP ilede alabilirsiniz. Pelerini ise LD yani Lonca Desteği kasarak Lonca Dükkanından alabilirsiniz.

7a4QN5.png

Elbette tüm güçlenmeler + basmaktan veya taş eklemekten geçmiyor. Hüner sistemi oyunda çok büyük bir öneme sahip olan bir sistem. Peki Hüner nedir?

Hüner sistemi 80. seviyeden itibaren devreye giren gelişiminin Antik Kalıntılar zindanının Hüner seçeneğinden olan bir puan sistemidir. Hüner puanınız oyun içerisinde ekipman giymenize, üst seviye bineklere binmenize ve savunma ile saldırınızı güçlendirmenize yarar. Hüner ile ARGE sistemide devreye girer.

ARGE: Loncaların lonca yöneticisi üzerinden aktif ettiği bir tür kalıcı özellik güçlendirmesidir.

Şimdi tek tek bu sistemi inceleyelim.

* Hüner puanımı nerede kasabilirim? Hünerinizi Antik Kalıntılar NPCsinin Hüner seçeneğine girerek kasabilirsiniz.

0RQrXo.png

* Antik kalıntıların belli bir saati var mı? Daha fazla puan kazanmak için yapmam gereken bir işlem var mı? Hayır antik kalıntıların belli bir saati yok günde 1 kez istediğiniz bir saatte girebilirsiniz. Hüner puanını daha fazla kazanmak için çifte tecrübe yani x2 özelliğini ve hüner hapını basıp girmelisiniz. X2 yi Çifte Tecrübe Fanbei NPCsinden Hapı ise mağazadan temin edebilirsiniz.

* Hüner puanımı nereden takip edebilirim? C bastığınızda karakter bilgilendirme paneli açılır. Yan kısımda yer alan SINIF seçeneğine basarak Hüner puanınızı görebilirsiniz.

Hüner puanımla savunma yolu, saldırı ve arge işlemlerimi nereden gerçekleştiririm? Hüner seviyeniz 50'ye ulaştığında (1 kere antik kalıntılar girerek ulaşılabilir) ilk olarak yapmanız gereken argedir. Lonca Yöneticisine gidip Attirubte Talent Cultivation seçeneğinden argelerinizi basabilirsiniz. Loncadan çıksanızda argeleriniz gitmez.

lqV4ak.png

Bir diğeri ise saldırı (attack) ve savunma (defense) yoludur. Saldırı yolunda 12 puanınız bulunmaktadır. 12 puanı en çok hasar vermek istediğiniz 3 sınıfa 4 - 4 - 4 vererek dağılım yapmanızı öneriyoruz. Bu dağılım puanlaması wushu bebeği kestikçe sınıflara olan hasarınıza level sağlayacaktır. Tabi bunun günde bir sınırı vardır. Bir sınıfa olan atak oranınız maksimum 20 levele kadar çıkmaktadır. Saldırı yolundaki sınıflarınız 20 levele ulaştığında puanları sıfırlayıp leveli olmayan sınıflara aynı işlemi uygulayınız.

Savunma yolu ise her gün tekrarlanılması gereken bir işlemdir. Görevi Hüner Geliştirme Ustasından alırsınız. Sizden 6 wushu bebeği kesmenizi ister yan hesap kurarak wushu bebeği satın alıp bulunduğunuz bölgeye çıkarıp kesme işlemini tamamlarsınız ve böylelikle 13 puan kazanmış olursunuz. Savunma Uzmanlığı Kitabını alarak görevi bir kez daha yapabilirsiniz. Bu wushu kesme işlemi ile saldırı yolundaki sınıflara olan levelinize de katkı sağlamış olursunuz. Kazandığınız puanları NPCnin Defense Training seçeneğinden kullanabilirsiniz. Bu puanlar ile istediğiniz sınıfa karşı daha az hasar yemenizi sağlayan bir dağılım yapabilirsiniz.

YQAVn6.png

Gml4nZ.png

Seviye kasmak için belli başlı ana yöntemler bulunmaktadır.

1) Antik Kalıntılar - Tecrübe: Antik kalıntılar zindanının Tecrübe seçeneğinden seviye kasabilirsiniz. Partinizde antik kalıntıları rahat tamamlayabilmek adına düşük seviye bir hesap bulundurmayı unutmayınız.

2) Kahramanlar Arenası (Üçgüç): Haftada 7 kez günde maksimum 3 kez girebildiğiniz yüksek tecrübe zindanıdır. NPCnin Challenge Hero Arena seçeneğinden Üçgüç Nişanı (J de mevcut) ile giriş yapabilirsiniz.

EmZAbg.png

3) Acemi Birliği: Belli bir oranda seviyenize denk yaratık öldürerek tecrübe kazandığınız bir görevdir.

4) Kale Sınır Koruma: Ülkenizin Kalesinde bulunan Generalden aldığınız 3 kere yapılan bir görevdir. Görevde Generalin önünde yer alan zeminde 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

zjbpV4.png

5) Yaratık Kesmek: Arkadaşlarınızla parti kurup belirlediğiniz bir haritadaki yaratıkları keserek tecrübe kasabilirsiniz.

grBYyZ.png

PP yani Pazar Paranız veya Moğol Paranız azalıyor ise üzülmeyin. Pekinde bulunan TAKAS SORUMLUSU ile günlük PP ve MP kazanabilirsiniz. Altın Yadigar Sikke veya Aspur karşılığında takaslarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sikkeyi müritlerden, aspuru ise bitki toplama mesleğinden elde edebilirsiniz.

y6Xpo9.png

Bakb6V.png

Oyunumuzda geniş bir binek havuzu bulunmaktadır. Üçgüç girerek kırmızı ejder, gümüş ejder, boynuzlu ejder gibi temel binekleri elde edebilirsiniz. Buz kaplanı, Altın aslan, Ateş tilkisi gibi binekleri ise J yani mağazadan HP ile alabilirsiniz.

Nn72AY.png

  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi